مطالب عمومی
Hohner harmonicas - سازدهنی هونر
Suzuki harmonicas - سازدهنی سوزوکی
Hering harmonicas - سازدهنی هرینگ
Lee Oskar harmonicas - سازدهنی لی اسکار
مطلب عمومی
فیلمهای موزیکال

در این مطلب سعی بر این خواهد بود تا به طور خلاصه به تاثیراتی که سازدهنی در 80 سال اخیر بر روی موسیقی و همچنین فیلمهای موزیکال در آمریکا گذاشته است بپردازیم. همانطور که می دانید فیلمهای موزیکال فیلمهایی هستند که معمولا از سبک درام یا کمدی پیروی نموده و مبنای اصلی این فیلمها اجرای آواز و موسیقی می باشد .


مطلب عمومی
تاريخچه‌اي از سازدهني

سازدهني‌ها، همه جا هستـنـد؛ در فيلم‌هايي از جنــگ جهانـي دوم («هي كيد»، «سرجنت» از سربازان بروكلين مي‌گويد: «من نمي‌دونم زنده مي‌مونيم يا نه، با سازدهنيت كمي برام بنواز …») در فيلم‌هايي از جنگ‌هاي داخلي آمريكا («هي پريويت» سردسته‌ي ياغي‌ها مي‌گويد:«من زخم‌هاي زيادي برداشته‌ام آهنگ Dixie را برام بنواز تا با اون بميرم…») در فيلم‌هايي راجع به افسردگي و ماتم («هي كيد»، يكي از خانه به‌دوشان دور آتش كـمپ مي‌گويد…) و به همين ترتيـب شمـا مي‌توانيـد سازدهني‌هـا را دركـارخانـه‌هـاي ماشين‌سازي، در دسته‌ي گانگسترها و در جيب گاوچران‌هاي آوازخوان، پيدا كنيد.


مطلب عمومی
special 20

شانس شما 9 از 10 مي‌باشدكه اوّلين سازدهني شما دركمپاني هوهنر(Hohner) ساخته شده باشد. هوهنر بزرگترين كارخانه‌ي توليدكننده‌ي سازدهني با سابقه‌اي حدود 100 سال در سراسر جهان است. با توجّه به اين كه در كنترل كيفيّت، مرور زمان اهميّت ويژه‌اي دارد، آنها بهترين هارپها را به بازار عرضه مي‌دارند


مطلب عمومی
باب دیلان در حال غوطه ور کردن ساز خود در لیوان

يك سنّت قديمي وجود دارد كه مي‌گويد اوّلين كاري كه بايد براي يك سازدهني نو انجام داد، غوطه‌وركردن آن در يك ليوان از مايع، به مدت ده تا بيست دقيقه است. مايعهاي پيشنهادي متنوّع‌اند؛ از آب معمولي گرفته تا آبجو، ويسكي و ودكا. اين اعتقاد هارپيست‌هاي قديمي كه مي‌گويند: مايع در بدنه‌ي چوبي نفوذ كرده و باعث كم شدن منفذه‌ي بين بدنه و صفحه‌ي زبانه‌ها مي‌شود، كاملاً صحيح است.


مطلب عمومی
مراقبت و نگهداري از سازدهني

نگهداري سازدهني، كار ساده‌اي‌ست كه احتمالاً هر شخصي خودش اين كار را به‌درستي انجام مي‌دهد. هر موقع كه كارتان با ساز تمام شد، آنرا در جعبه‌اش قرار دهيد. در موقعي كه مي‌خواهيد آنرا در جيبتان به اطراف حمل كنيد نيز آن را در جعبه قرار دهيد. گرد و غبار، يكي از بزرگترين دشمنان سازدهني‌ است. اگر شما ساز را تميز نگهداريد، ساز صداي بهتر و عمر طولاني‌تر خواهد داشت.


مطلب عمومی
All Harmonica Styles

در میزان محبوبیت و پر طرفدار بودن سازدهنی جای هیچ گونه شکی وجود ندارد ! و به همین خاطر است که موسیقیدانان در سبک های مختلف و متنوعی از کلاسیک و جز گرفته تا کانتری و بلوز از این ساز استفاده کرده اند . بدیهی است که نحوه به کار گرفتن انواع مختلف سازدهنی و شیوه های خاص نواختن آن در هر سبکی از موسیقی با سبک های دیگر متفاوت است .